TB tema „Kaip mes išreiškiame save“. Skirtingi jausmai.

TB tema „Kaip mes išreiškiame save“. Skirtingi jausmai.
2023 Sausio 10d. Ikimokyklinis ugdymas

Ikimokykliniame amžiuje vaikams svarbu išmokti/mokintis reguliuoti ir kontroliuoti savo emocijas, bet jokiu būdu neslopinti ar užgniaužti. Vaikams svarbu suprasti, kad jausti visas emocijas yra normalu, tačiau jie turi išmokti jas reikšti neskaudinant kitų. Nėra „gerų“ ar „blogų emocijų“, užplūdus emocijoms, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys. Dėl to, pasikalbėję ir susipažinę su įvairiomis kylančiomis emocijomis, "Universa Via" kodėlčiukai atliko įvairius įdomius darbelius. Gamino „antistresinį žaislą“ - pripildę paprastus balionus krakmolo ir kruopų, užrišo juos. Vaikai juos minkė, spaudė, maigė, ypač, kai jie jautėsi neramūs ar išgyveno kitokius jausmus. Toks dėmesio sutelkimas nukreipė įtampą į minkštą daiktą. Tuo metu su vaikais buvo kalbama, kas yra pyktis, kaip jaučiamasi, kai yra pikta, kaip elgtis supykus. 
Taip pat vaikai mokėsi pykčio taisyklių eilėraštuką: „Kai viskas erzint ima, gali irzliai bumbėt, raudot ir apmaudą išlieti. Tačiau galiausiai reikia pakūkčiojus nurimti, nosytę nusišluostyti ir draugą apkabinti.“
Dar viena, vaikams labai patinkanti veikla – šviesos stalas. Jie noriai žaidė, eksperimentavo su įvairiais biriais produktais (smėliu, ryžiais, kava). Mažylius džiugino žaidimai su gyvūnais ant stalo, įvairiausių pasakų kūrimas ir vaidinimai.
Graži ir vertinga užduotis buvo karoliukų apyrankės vėrimas, pasakant draugui po komplimentą, gerą žodį, apsikabinant ir palinkint vienas kitam linksmos ir draugiškos likusios dienelės. Svarbiausia - mažieji nepamiršo, kad turime būti draugiški ir tolerantiški vienas kitam.
Su mažaisiais "Universa Via" vaikučiais šią įdomią kelionę į emocijų ir jausmų pasaulį inicijavo grupės mokytoja Oksana, nes šiai temai aktualios veiklos padeda vaikams susipažinti su pykčio emocija ir jį lydinčiomis fiziologinėmis reakcijomis. Jos stiprina pykčio valdymo įgūdžius, gausina emocijų žodyną, o pasitelkiant žaidimus, stiprina ir vaikų socialinius įgūdžius.

 

‹ Grįžti i tinklaraštį